Długowieczne ogrodzenia drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nieadekwatnie zabezpieczone ogrodzenia drewniane ekspresowo się dewastują i mogą nieodwracalnie stracić swój dotychczasowy wdzięk i właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na płot pożądane byłoby poznać rodzaje pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa należy zacząć od właściwego oraz skrupulatnego przygotowania materiału na płot, dlatego że od tego uzależniony jest wynik finalny własnych prac. Przed użyciem artykułów do ochrony i ozdoby płotów z drewna niezbędne jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robalami. Gdy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, trzeba nanosić kolejne preparaty, które zabezpieczą je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni płot od środka, lecz nie utworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu kamufluje ogrodzenie przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im sporo uwagi oraz opieki.

Całkowicie inaczej jest w przypadku płotów z plastiku. Ów odmiana ogrodzeń jest w całości odporny na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji wskutek tego służą swoim właścicielom przez długi czas.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s